facebook twitter

Audio

Oferta Foto and Video

Czysta muzyka...

Z pewnością zauważyliście już, że w naszych teledyskach, czy filmach dźwięk jest dobrze słyszalny, czysty. Jest to dla nas bardzo ważny aspekt całej produkcji. Sam obraz nie wystarczy. Jak to robimy? Otóż cały proces dokładnego zapisu dźwięku ma swój początek w wysokiej klasy rejestratorach dźwięku. Tak właśnie...nagrywanie za pomocą wbudowanych mikrofonów w aparatach, bardzo obniża jakość. Stąd nasze działania, aby pozbyć się tego problemu w profesjonalny sposób.

Nagranie całego dźwięku w trakcie mszy świętej dokonywane jest na trzy sposoby ( jednocześnie ). Pierwszy rejetrator bezpośrednio nagrywa dźwięk z instalacji nagłośnieniowej Kościoła. Daje to bardzo wysoką jakość na poziomie nawet 96Khz/24-bit. Jest to już obecnie jakość lepsza od samego nagrania na płycie CD. Dzięki takiemu rozwiązaniu bardzo dobrze słyszalny jest Wasz głos w trakcie przysięgi ( nawet jeśli mówicie bardzo cicho ) i głos celebranta prowadzącego uroczystość.

Kolejnym źródłem, które nagrywa dźwięk jednocześnie bezpośrednio z przestrzeni kościoła, jest rejestrator Olympusa LS-100 z wysoko wydajnymi mikrofonami pojemnościowymi. Dzięki takiemu rozwiązaniu, przechwytywane są dźwięki przestrzenne ( śpiew Gości, klaskanie itd. ). W przypadku dużych Kościołów stosujemy również mikrofony kierunkowe, aby móc sterować dokładnie wyselekcjonowanym obszarem, z którego zapisywany jest dźwięk. Stosowane mikrofony to oczywiście profesjonalne modele RODE z wysoką dynamiką i niskim poziomem szumów.

Ostatnim źródłem dźwięku jest bezpośredni zapis na ścieżce audio-video w DSLR. Jednak jak wspomniałem już wcześniej z uwagi na dość niską specyfikację dźwięku wykorzystujemy te ścieżki, tylko do synchronizacji. Oczywiście podobny proces zapisu stosowany jest na Sali Weselnej, jednak tutaj głównym sygnałem jest mikser zespołu lub DJ. Ostatni etap to już dokładna obróbka dźwięku, zwiększanie jego dynamiki, oczyszczanie i zbiorczy montaż wraz z obrazem w końcowym etapie obróbki filmu.

Pamiętajcie więc, sprawdzajcie dokładnie jak nagrywany jest dźwięk, który przecież ma duże znaczenie. Warto słyszeć wyraźnie i czysto muzykę graną przez Zespół, lub Waszą Ceremonią. My dajemy Wam pewność, że w naszych produkcjach tak właśnie będzie.

bullet hover email hover menu arrow