facebook twitter

Technologia DSLR

Oferta Foto and Video

Dajemy Wam to, co najlepsze...

Nowe technologie wkraczają w nasze życie na każdym kroku. Nie inaczej jest i w naszej branży. Choć temat DSLR nie jest może sam w sobie już taki nowy, to jednak warto przybliżyć Wam ten temat, w odniesieniu do świadczonych przez nas usług. Skupimy się tutaj bardziej na filmowaniu Ślubów właśnie w DSLR.

Głównym powodem, dla którego tworzenie materiału filmowego za pomocą lustrzanki jest tak ciekawe, to fakt, iż możemy stosować wymienną optykę. W przypadku tworzenia Pamiątki Ślubnej ma to dość duże znaczenie. Wiemy o tym dobrze, że nie zawsze mamy możliwość filmowania w bardzo jasnym kościele, nie zawsze mamy do dyspozycji dużą przestrzeń w domu Państwa Młodych, czy sali weselnej, dlatego możliwość stosowania różnej szerokości obiektywów, jest bardzo pomocna. Oczywiście, sam fakt zastosowania obiektywu sprawia, że obraz ma o wiele lepszą jakość ( niż jak miało wcześniej miejsce w przypadku zwykłych kamer ), a dodatkowo nasze oko cieszy niesamowita plastyka i delikatność rejestrowanego obrazu.

Oczywiście są to tylko dwie cechy, które najbardziej rzucają się w oczy w trakcie stosowania tej technologii. Ale nie jedyne. Lustrzanka jest również mniejszym urządzeniem, co wbrew pozorom ma znaczenie w trakcie pracy. Dzięki temu jest lżejsza, bardziej mobilna i dość łatwo ustawić ją np. na Waszym stole weselnym, aby uchwycić bezpośrednio Wasze emocje w trakcie Biesiady, czy innej zabawy. Dzięki temu, operator nie jest bezpośrednio przed Wami, co zdecydowanie poprawia nasz wizerunek i sprawia, że jesteście odprężeni i skupiacie się tylko na dobrej zabawie.

Obecnie w post produkcji stosujemy różne formaty zapisu obrazu i dźwięku. W większości przypadków jest to: Kodek AVCHD, MPEG-4, QuickTime. Dźwięk natomiast rejestrowany jest w ACC z zastosowaniem profesjonalnych mikrofonów RODE i co ważniejsze, rejestratorów dźwięku. Dla dźwięk w filmie ma ogromne znaczenie, dlatego też w Kościele jak i na Sali Weselnej nagrywamy go nawet z ośmiu źródeł. Dlatego nasze filmy, są tak wysokiej jakości. Dodatkowo dla wprowadzenia synchronizacji nagrywamy dźwięk bezpośrednio w lustrzankach, jednak z uwagi na jego niską jakość, nie wykorzystujemy go do montażu. Aby zachować bardzo wysoką jakość obrazu stosujemy nie tylko obiektywy SIGMY czy CANONA, ale również bardzo wiekowe i manualne ZENITY, PENTACORY, ZEISS i inne. Dlaczego właśnie manuale? W trakcie filmowania sprawdzają się najlepiej. Starsze obiektywy mają doskonałe szkła soczewek. Dzięki temu, obraz jest bardzo miękki i precyzyjny. Doskonale oddaje bawry skóry, kolory i kontrasty i to bez żadnej późniejszej ingerencji w plik.

Technologię DSLR stosujemy już od dawna. Mamy największe doświadczenie w regionie jeśli chodzi o jej wykorzystanie na Ślubach i Weselach. Naszą specjalnością są właśnie takie Uroczystości. Zobacz co jeszcze oferuje Ci ta technologia:

  • Wysokiej klasy obraz w Ultra HD lub Full HD
  • Zastosowanie bardzo wydajnych i profesjonalnych kodeków obrazu
  • Możliwość wykorzystania szerokiej gamy obiektywów ( również manualnych )
  • Zapis obrazu: 30p, 50p, 60p, 120p
  • Minimalny bitrate 50Mbit/s
  • Niesamowita artystyczna plastyka obrazu
  • Precyzyjne ręczne sterowanie głębią ostrości

Lustrzanki Full Frame Sony i Canon

W swojej pracy już od wielu lat stosujemy lustrzanki tylko dwóch producentów - Sony i Canon. Są one specjalnie przystosowane do rejestracji filmów, co bardzo ułatwia pracę i zapewnia doskonałą jakość obrazu w każdych warunkach. Dzięki temu nie stosujemy Halogenów na sali, które święcą Gościom po oczach i mocno psują plastykę obrazu. To bardzo ważne. Posiadamy tak jasne obiektywy, że nie mamy potrzeby stosować takich amatorskich sztuczek. Jeśli macie jeszcze jakieś pytania dotyczące stosowanych przez nas technologii, chętnie na nie odpowiemy podczas spotkania z Wami.

Obiektywy

Same aparaty to oczywiście nie wszystko. Nasza firma ciągle kupuje nowe obiektywy, aby sprostać Waszym wymaganiom. Obecnie pracujemy na szkłach: 50mm/1.4; 50mm/1.8; 52mm/2.0 ( M ); 85mm/2.0 ( M ); 135mm/2.8 ( M ); 200mm/3.5 ( M ); 20mm/1.8; 24mm/1.8; 16mm/2.8 ( M FISH ); 8mm/2.8 ( M FISH );
I ten bogaty zestaw zapewnia nam świetne efekty w każdych warunkach. Pracuj z najlepszymi w regionie. Jakość przecież ma znaczenie... Wesela nie powtórzycie. Warto więc powierzyć stworzenie pamiątki fachowcom w branży.

bullet hover email hover menu arrow