top of page

Backup plików

backup_logo1.jpg
backup_logo2.jpg
Logo Internet.png

Kopie Zapasowe

Cykliczny backup 24h

Szyfrowanie

AES 256

Od lat działa już u nas bardzo skuteczny proces tworzenia kopii zapasowych, aby nie stracić żadnych materiałów z Waszej imprezy. Z pewnością słyszeliście nie raz o takich przypadkach. My możemy pochwalić się Wam wysokim poziomem bezpieczeństwa.  Testowaliśmy wiele rozwiązań tego typu, jednak wybraliśmy te najskuteczniejsze. 

Obecnie każda impreza posiada 3 kopie. Jedna to sama surówka, która zgrywana jest bezpośrednio po weselu i kopiowana jeszcze na jeden fizyczny dysk SSD. Następnie w trybie szyfrowanym wysyłane są pliki na chmurę, aby maksymalnie rozproszyć zasoby. Później po stworzeniu już projektów i gotowej pamiątki, ponownie wszystko jest szyfrowane i wysyłane na chmurę. Dzięki temu mamy ciągły dostęp w razie nie przewidzianych okoliczności. 

AES to obecnie jeden z najbardziej popularnych rodzajów szyfrowania. Pracuje on na tzw. szyfrowaniu blokowym. Działa on w ten sposób, że podaje się treść ( czyli w naszym wypadku dane dźwiękowe, video i pliki projektów, zdjęcia itd. ), o raz tekst klucza. Algorytm zwraca treść, ale tak zniekształconą, że bez znajomości klucza praktycznie nie jesteśmy w stanie cofnąć się do oryginału wiadomości. Liczba 256 oznacza ilość bitów klucza. 

W przypadku szyfrowania 256 bitowego każdy znak w tekście przekształcany 14 razy zanim można nazwać go zaszyfrowanym. Dla porównania w przypadku klucza 128 bitowego, znak przekształcany jest 10 razy. Jest to bardzo skuteczna metoda zabezpieczenia i dodatkowo można być piramidowana. 

Więc sami widzicie. Nie tylko wykonujemy kopie zapasowe, ale też dbamy o to, aby były bardzo solidnie zabezpieczone. 

bottom of page