top of page

Studio montażowe

Montaż filmów_logo2.jpg
Montaż filmów_logo3.jpg
Logo Internet.png

Współpraca z nami

Zleć nam montaż Twojego filmu...

     Kochani tak jak wcześniej działa u nas pełna współpraca dla firm ( oraz osób prywatnych ) w zakresie montażu Waszych filmów. Głównie współpracujemy z osobami, które filmują oczywiście Wesela. Z racji naszego dużego doświadczenia w montażu i obsługi tego typu imprez, uruchomiliśmy taką możliwość dla osób, które nie chcą montować filmów samodzielnie, lub potrzebują rozproszenia tego typu czynności na zewnątrz. 

     Nawiązanie współpracy z nami jest proste. Dzwonicie do mnie, wcześniej poznając ofertę ( jest niżej ) po wstępnej rozmowie, w której określamy Wasze potrzeby montażowe, omówimy technicznie materiał jaki nam dostarczacie, sposoby komunikacji i wysyłania w obie strony plików surowych i gotowych filmów, oraz sposoby rozliczeń. Posiadamy szereg już sprawdzonych rozwiązań, z których możecie również  korzystać. Ale o tym później. 

Jakie pliki przyjmujemy?

Pliki i kodeki

     Tutaj właściwie występuje u nas duża swoboda i dowolność. Zasadniczo ma znaczeni na jakim sprzęcie filmujecie i na jakich kodekach pracujecie. Głównie otrzymujemy materiały kodowane przez współczesne lustrzanki, a więc: H.264, MPEGR, C-LOG i AVCHD. Oczywiście zależy to od konkretnego aparatu, czy kamery z której korzystacie. My ze swojej strony staramy się do Wad indywidualnie dopasować. Z racji tego,  że chcemy nawiązać dłuższą i stałą współpracę, jesteśmy bardzo elastyczni i swoje stacje robocze możemy odpowiednio skonfigurować specjalnie pod Was. 

     Jeśli macie inne potrzeby w związku z kodekami dajcie nam znać. Zobaczymy, czy damy radę dostosować nasze oprogramowanie do Waszych urządzeń. 

Montaż filmów_logo4.jpg
Montaż filmów_logo5.jpg
Logo Internet.png

Co tak naprawdę robimy?

Montujemy, poprawiamy jakość...

Ile trwa montaż?

Czas to pieniądz... 

     W pierwszej fazie naszej pracy nad Waszym filmem, oczywiście pobieramy Wasze pliki surowe. Pliki wideo, oraz pliki dźwiękowe z rejestratorów i innych urządzeń. Wszystko to, co na surowo nagrywacie na imprezie. Możemy korzystać bezpośrednio z Waszych serwerów, lub też my udostępnimy Wam swoje profilu na Google Drive do przesyłania plików do naszej firmy. To zależy jak szybki macie internet i jak mocno będziemy obciążać serwery, ale to wszystko kwestia ustalenia. Akurat technicznie jesteśmy mocni, więc nie będzie problemu, aby Wam też doradzić co i jak zrobić, aby wszystkie się sprawnie odbywało. 

     Po pobraniu od Was materiałów na nasze dyski, sprawdzamy je analizujemy i kontaktujemy się z Wami zdalnie. Omawiamy to, co do nas dotarło, oraz wszystkie rzeczy na którym Wam zależy w trakcie montażu. Jeśli wrzuciliście do nas materiały 4K tworzymy sobie proxy i dopiero wtedy następuje z Wami kontakt. Wtedy to ustalamy długość filmu, co ma być w nim zawarte ( jeśli są to jakieś nie standardowe elementy ), czy mają być stosowane jingle filmowe, jaką muzykę zastosować itd. Oczywiście jeśli już współpracujemy dłużej, to wiadomo, że już tego wstępnego researchu nie będziemy wykonywać za każdym razem. 

     Następnie montujemy Wam cały film. Przy czym pamiętajcie, że po naszej stronie leżą ścieżki dźwiękowe, oczyszczanie dźwięku z Waszych urządzeń i o ile to możliwe poprawa jakości obrazu w plikach wynikowych. Muzykę, którą stosujemy zawsze posiada pełne komercyjne prawa autorskie, więc o legalność ścieżek dźwiękowych możecie się nie martwić. 

     Po zmontowaniu całości wysyłamy Wam film "w podglądzie" abyście mogli zobaczyć efekt końcowy. Po zatwierdzeniu wysyłamy do Was od razu gotowy film, w pełnych rozdzielczościach - 4K i Full HD. Z uwagi na stosowane przez nas różne pluginy, animacje i zewnętrzne aplikacje, raczej nie przesyłamy do Was całych projektów, wraz z surowymi plikami, które używaliśmy do montażu. Ale jeśli chcecie, to szyfrujemy takie pliki i wysyłamy do Was również bez problemu. Jednak nie jest to postępowanie standardowe.  

     Znacie już to powiedzenie i my doskonale je rozumiemy. Oczywiście montaż filmu jest pracochłonny i trzeba się uzbroić w cierpliwość. Tym bardziej jeśli mówimy tutaj o materiałach 4K. Jednak posiadamy wysokiej klasy maszyny obliczeniowe z kartami GTX 2080 TI SLI. Staramy się więc wykorzystać ich na maksa jak się tylko da. Najczęściej gotowy film otrzymujecie od nas od 14 do 20 dni od ustalenia szczegółów montażu. Zdarza się i szybciej. Zależy to znacznie od jakości Twoich plików surowych. I jeśli wymagają one dużo uwagi, to wiadomo, że sam montaż trwa dłużej. Ale również ramy czasowe możemy ustalić indywidualnie. Trzeba wziąć też pod uwagę fakt, że trzeba między nami te pliki wysłać online i to też trwa szczególnie w sezonie, gdzie wysyłek tego typu mamy mnóstwo. Ale czas, to kwestia ustaleń. Pamiętajcie. 

Studio montażowe

Pakiet MINI

     To opcja podstawowa. Wielu z Was na pewno wystarczy. W niej również otrzymasz w pełni zmontowany, gotowy film, który możesz przekazać klientowi. Co on zawiera? 

 - montaż gotowego filmu w strukturze ( czołówka, teledysk w filmie, zastosowanie jingli video jako przerywniki między scenami, film główny, zakończenie )

- odbiór plików surowych jak i wysyłka do nas całkowicie online

- 1 feedback ( poprawki )

- nasza autorska ścieżka dźwiękowa

- montaż od 31 do 45 dni

- obsługa 4K i Full HD

- kontakt online

     CENA:  699 PLN/FILM

Montaż filmów_logo6.jpg

Pakiet MAX

     To opcja kierowana do profesjonalistów. Dajemy Wam wszystko to, co możemy zrobić obecnie. Otrzymujesz gotowy film, wraz z naszymi sugestiami co do jego wyglądu i poprawę jakości audio i video.  Co on zawiera? 

 - montaż gotowego filmu w strukturze ( czołówka, teledysk w filmie, zastosowanie jingli video jako przerywniki między scenami, film główny, zakończenie )

- odbiór plików surowych jak i wysyłka do nas całkowicie online

- 2 feedback ( poprawki )

- nasza autorska ścieżka dźwiękowa

- montaż od 20 do 31 dni

- obsługa 4K i Full HD

- kontakt online

- poprawa jakości dźwięku i obrazu ( w plikach surowych i wynikowym filmie )

- różne indywidualne ustalenia co do wykonywania montażu

     CENA:  799 PLN/FILM

Montaż filmów_logo7.jpg
Montaż filmów_logo8.jpg

Oprogramowanie i pluginy

Montujemy, poprawiamy jakość...

     Kochani jesteśmy wyspecjalizowani w montowaniu plików w stylach prostych, bardzo czytelnych i nowoczesnych. Korzystamy zawsze z najnowszego oprogramowania od Sony. Wykonujemy profesjonalny Color Grading, jeśli Wasz materiał tego potrzebuje. A do tego używamy profesjonalnych narządzi od RED GIANT, oraz swoich autorskich LUTÓW, które powstawały przez lata. 

     

bottom of page