top of page

Film 4K DSLR

4k.jpg
dd.jpg
Logo Internet.png

Czym jest 4K?

Milowy krok w przyszłość...

Po co Wam 4K?

Warto iść z duchem czasu...

Jak by powiedzieć..4K to coś rewelacyjnego jeśli chodzi o zaprezentowanie Waszej imprezy jak najlepiej. Teraz trochę teorii. Format 4K to standard i niejako następca wcześniejszego 2K. Oba utworzone przez DCI ( Digital Cinema Initiatives ) , który określa dwukrotnie większą rozdzielczość niź 2K. Określa on również sposób kodowania obrazu właśnie w tej rozdzielczości. 

4K Baner.jpg

Jak większość nowych technologii w naszych domach nie zawsze na początku spotyka się z dużym zainteresowaniem. Obecnie już duża część TV umożliwia odbiór w tej rozdzielczości i dodatkowo też obsługą szerszą przestrzeń barwową i śmiało można korzystać z rozszerzeń w postaci HDR.

Zawsze mówię Wam, że być może teraz nie potrzebujecie, aż tak wysokiej jakości, jednak z czasem, gdy w Waszym domu będziecie grać w gry 4K z pewnością taki rarytas jak film będzie miłym dodatkiem. Prawdopodobnie w przyszłości nie tylko będziemy korzystać z TV, ale wyświetlanie obrazu na ścianie w pokoju nie będzie żadną nowością. Wtedy też bardzo przyda się właśnie taka jakość. Tym bardziej w tej cenie, którą Wam oferujemy. To też stanowi dobry argument. 

Wprowadziliśmy to rozwiązanie już obligatoryjnie, dlatego  że sami korzystamy już z tej technologii od dawna i ma ona zdecydowanie dużą przyszłość. 

Więc myślę, że i Wam przyda się jeśli nie teraz to na pewno w przyszłości. Aby móc usiąść z lampką wina przed kominkiem i po wspominać..jak to było na Waszej imprezie...właśnie w rozdzielczości 4K!

Jeśli chodzi o wesela ( ale i nie tylko ), korzystanie z tego formatu daje Wam spore możliwości. Przede wszystkim w naszych usługach już obecnie każda Para obligatoryjnie otrzymuje od nas film właśnie w 4K. Chyba, że sami z tego zrezygnujecie. Nawet jeśli teraz nie posiadacie odpowiedniego sprzętu, aby w pełni cieszyć się tym formatem, to w przyszłości z pewnością będziecie go posiadać. A oglądanie swojego wesela właśnie w tej rozdzielczości to niesamowita przygoda. 

Technologia 4K to przede wszystkim więcej pikseli, a więc i lepszy, bardziej wyraźny i czysty obraz. Nasza firma korzysta tylko z rozwiązań firmy Canon ( o czym będzie później ). W finalnym pliku możecie od nas otrzymać rozdzielczość 4096 x 3112 px, która w pewnością przeniesie Was w innym wymiar Ślubu i Wesela. W 4K tworzymy całość ujęć, również z dronów jak i w trakcie pleneru. Niezależnie od formatu ekranu, obraz w 4K jest czystszy, ostrzejszy i pozwala na wyświetlenie większej ilości detali. Ponadto technologia 4K często idzie w parze z High Dynamic Range (HDR), co zapewnia większą paletę barw, wierniejsze odzwierciedlenie kolorów oraz sprawia, że jasne piksele mogą być jeszcze jaśniejsze, a ciemne – ciemniejsze.

Mało tego. W naszej Strefie Klienta udostępniamy Wam wszystkie rozdzielczości filmu ( zależnie od łącz z jakich korzystają Goście Weselni i Wy ), aby można było obejrzeć film nie tylko w 4K, ale również i w Full HD czy HD.  Szczerze polecamy Wam tą technologię. Jest warta uwagi. 

Film 4K_grafika4.jpg
ds.jpg
Greta i Damian-553.jpg
Logo Internet.png

Tylko u nas pełne 4K

Kodowanie 4K

Jakie stosujemy kodeki?

O co chodzi?

Z pewnością nie raz czytaliście na FB nasze komunikaty o tym, że oferujemy Wam "prawdziwe 4K". Jest to związane z tym, iż tworzymy ujęcia z Waszej imprezy tylko w oparciu o lustrzanki Canon Full Frame ( czyli pełne klatki ). Ma to istotne znaczenie dla jakości filmu a już tym bardziej w rozdzielczości 4K. Wiele jest usług na rynku i firm, które korzystają ze sprzętu z matrycami APS-C, lub 1/4 cala i również twierdzą, że ten obraz jest genialny. No raczej średnio...

Jeśli Wasz Ślub odbywa się w ciemnym kościele ( tych jasnych jest naprawdę kilka w regionie ) i do tego sala weselna posiada delikatne oświetlenie, to bardzo istotne jest, aby surowy materiał był zarejestrowany właśnie przy pomocy pełnych klatek, jak i jasnych obiektywów z najwyższych pólek. Tylko w ten sposób można mówić o bardzo wysokiej jakości materiału 4K i w ogóle filmu.

Dlatego korzystając z naszych usług macie pewność, że właśnie lustrzanki DSLR Full Frame, będą pracować razem z nami. 

Oczywiście testowaliśmy rozwiązania innych firm i w żądnym wypadku, żadna z nich nie dorównuje doświadczeniu i jakości jaką otrzymujemy właśnie z tych topowych modeli Canona. Zawsze korzystaliśmy z tego i zawsze będziemy. Nic nie zastąpi pięknych stonowanych kolorów ( nie mówiąc już o C-LOGIC ), idealnie odwzorowanych detali i minimalnym szumu. Cenimy najlepszych, dlatego właśnie wybraliśmy tylko ta markę. 

A zatem 4K, którym możecie cieszyć się właśnie od jest najwyższej możliwej jakości. Ponieważ pochodzi z pełnej klatki. To ma ogromne znaczenie. Warto zatem dopytać..czy filmowcy, od których zbieracie oferty..własnie zwracają na to uwagę, czy też nie. Zapraszamy do nas, aby rzeczywiście poznać piękny świat w rozdzielczości 4K. 

Wychodząc również naprzeciw rozwojowi technologii kodowania wprowadziliśmy w swoich maszynach wirtualnych i stacjach roboczych kodowanie w nowym formacie H.265/HEVC. Kilka słów właśnie o nim. To nowoczesny kodek, przygotowany z myślą o systemach CCTV, strumieniowania wideo przy użyciu najmniejszego możliwego bitrate. Wydajność jest prawie dwukrotnie wyższa niż u poprzednika ( czyli H.264 ), a obsługiwana rozdzielczość dochodzi do UWAGA 8K! Właśnie stąd też nasze zainteresowanie sprzętem Canon, gdzie w nowym modelu R5 rozdzielczość 8K została już wprowadzona. Ale wracamy do kodeka. 

Za wydajność uważa się w tym przypadku możliwość zapisu materiału wideo, przy użyciu najmniejszego możliwego bitrate, przy jednoczesnym zachowaniu pożądanego poziomu jakości zapisywanego materiału. Stąd tak wielka popularność formatu H.264. Przy zastosowaniu H.265 możemy zachować jakość obrazu, przy jednoczesnym znacznym ograniczeniu pasma.

Warto wspomnieć o jednej z wad H.265 – mianowicie dużo większego zapotrzebowania na moc obliczeniową. Jednak z uwagi na świetną jakość obrazu będziemy stosować ten kodek zamiennie z poprzednikiem. Nasze stacje robocze są przygotowane na tak wielkie obliczenia i wszystko przetestowane zostało z pozytywnym rezultatem. 

Dla Was jako naszych klientów będziemy proponować właśnie te dwa rozwiązania jeśli chodzi o kodowanie 4K, natomiast przy niższych rozdzielczościach korzystać nadal będziemy MPEG4/AVCHD. Zapewni to szeroką kompatybilność ze sprzętem, który posiadacie w domu. 

bottom of page